X
April 20, 2020

Szkolenia na wynos - zostań w domu Sezon 2

By: Sylwester Dec | Principal Solution Engineer

Share

W obecnej sytuacji, większość, o ile nie cały nasz czas,  spędzamy pracując z domu. Oferujemy kolejną możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu technologii Oracle. Serdecznie zapraszamy na serię webinarów, na których przedstawimy podstawy działania Oracle Cloud Infrastructure (OCI) – wirtualnego Data Center oferującego usługi Infrastructure as a Service oraz Platform as a Service w tym chmurową wersję bazy danych Oracle – Autonomous Database.
Obecnie OCI to kilkadziesiąt serwerowni na całym świecie dostarczających usługi przetwarzania i przechowywania danych dla setek klientów. Spotkaj się wirtualnie z architektami Oracle, posłuchaj o najnowszych rozwiązaniach i zostań chmurowym championem w swojej firmie.

 

1. Analizy przestrzenne w bazie Oracle - Spatial Studio w praktyce.

Pokażemy, jak załadować dane przestrzenne z podziałem administracyjnym Polski i punktami adresowymi. Następnie stworzymy prostą mapę i wykonamy kilka analiz przestrzennych, wszystko w prostym, łatwym w użyciu nowym narzędziu Oracle Spatial Studio, dostępnym w każdej wersji bazy Oracle.

Prowadzący: Sylwester Deć
Termin: Wtorek, 21.04.2020, godzina 14:00 – 15:00

Link do webinarium: https://oracle.zoom.us/webinar/register/WN_XSbbGRAuQZetG62m-TwIUw

 

2. IoT - od czujnika do sztucznej inteligencji.

Praktyczne podejście do pobierania, przetwarzania i agregacji danych maszynowych, metod ich składowania, transformowania i analiz z wykorzystaniem uczenia maszynowego oraz streamingu.

Prowadzący: Rafał Skirzyński, Marcin Kozak
Termin: Czwartek, 23.04.2020, godzina 14:00 – 15:00

Link do webinarium: https://oracle.zoom.us/webinar/register/WN_csfkaeC6T3q1NYSV6X9eNA

 

3. Hurtownia danych czasu rzeczywistego na przykładzie przetwarzania danych telemetrycznych z gry Forza Motorsort (live demo)

Obecnie w analityce są dwie dominujące tendencje : Real Time i Machine Learning. Chcąc przybliżyć Państwu to zagadnienie stworzyliśmy hurtownię danych: podłaczyliśmy konsolę Xbox One z grą Forza Motorsport, w skrócie symulator samochodu wyścigowego, z którego pozyskujemy całą telemetrię. Nasza hurtownia jest w pełni hybrydowa: uzywamy Kafki do streamingu danych, mamy bazę Oracle w pełni zintegrowaną z klasterem Hadoop, procesy ETL i Machine Learning do predykcji czasów okrążeń do tego Analytic Cloud jako środowisko analiczne. Pokażemy pełny system hurtowni danych z zasilaniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych.

Prowadzący: Sylwester Deć, Tomasz Żegleń
Termin: Wtorek, 28.04.2020, godzina 14:00 – 15:00

Link do webinarium: https://oracle.zoom.us/webinar/register/WN_N_66DEjtQfal1i6ohqiIxw

 

Serdecznie zapraszamy #zostanwdomu #szkolenieoraclenawynos

Principal Solution Engineer
More about Sylwester Dec

Share